
Problematika sexuality lidí s duševním onemocněním
Jaké jsou mýty a předsudky týkající sexuality lidí s duševní nemocí, co je v sexualitě normou? Jaké jsou sexuální funkční poruchy a deviantní projevy u lidí s duševní nemocí? Jak sdílet toto téma v týmu pracovníků? Patří oblast sexuality do individuálního plánu uživatele? Jak komunikovat s uživatelem o jeho sexuálních potřebách? „Silné“ téma, které můžete zdolat na našem kurzu pod vedením zkušeného lektora z oboru sexuologie/psychiatrie
Cílem kurzu je seznámit pracovníky s problematikou sexuality lidí s duševním onemocněním. Kurz bude zaměřen například na vyvracení určitých mýtů a předsudků souvisejících s řešenou problematikou, jako např. že duševně nemocní lidé nejsou asexuálními jedinci. Náplní kurzu je pochopení, jakými způsoby může být sexualita člověka ovlivněna duševním onemocněním, vliv léčby, těhotenství u duševně nemocného. Dále bude účastník seznámen s právním postavením lidí s duševní nemocí z hlediska jejich sexuality a vhodným způsobem komunikace s duševně nemocným na téma sexuality s možností korekce sexuálně nevhodného chování. Seznámení účastníka s přehledem jednotlivých duševních nemocí z hlediska ovlivnění sexuality.
Absolvent programu:
- získá základní informace o problematice sexuality
- porozumí předsudkům a mýtům o sexualitě lidí s duševní nemocí
- uvědomí si specifika v přístupech u uživatelů s duševním onemocněním
- dozví se jak komunikovat o problematice sexuality s uživateli sociální služby i v pracovním týmu
- získá informace o rozdílech ve vnímání sexuality u lidí v zařízení sociálních služeb a v domácí péči
- seznámí se s právním postavením lidí s duševní nemocí z hlediska jejich sexuality
Program je určen sociálním pracovníků, pracovníkům v sociálních službách a vedoucím pracovníkům, kteří o problematiku zajímají nebo ji v rámci své praxe řeší.
Číslo akreditace: 2015/0837-PC/SP/PP
Fotky našich učeben zde.
Kurz lektorují: MUDr. Zlata Mistolerová
Patron kurzu: MUDr. Zlata Mistolerová