image

Základy pohybové aktivizace seniorů - cvičení páteře

Termín
Cena
10 890 Kč
Max. počet účastníků
15 osob
Popis
NOVINKA!!!
Jaké jsou zásady pohybové aktivity u seniorů, které je třeba dodržovat? Chybí vám informace o páteři z hlediska její funkce a anatomického uspořádání? Postrádáte informace o vhodných a nevhodných pohybových aktivitách pro seniory s důrazem na cvičení páteře z hlediska jejich významu, cílů a zásad při jejich provádění? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v zajímavém kurzu pod vedením zkušeného lektora. Neváhejte a objednejte si „novinku“ v naší nabídce. Kde jinde než u „Vzdělávací instituce roku 2014“.

 

Popis

 

Cílem kurzu je seznámit účastníky se základy anatomie a fyziologie páteře za účelem správné volby a provádění cviků páteře. Náplní kurzu je pochopení potřeby pravidelného cvičení všech oblastí páteřního svalstva u seniorů, jako prevence onemocnění páteře a s tím související vhodná motivace prováděná účastníky kurzu. Součástí kurzu je použití instruktážního videa, kde jsou prezentovány nejvhodnější cvičební postupy pro seniory. Praktické použití získaných informací si účastníci osvojí v rámci skupinové práce při vytvoření jednoduché a efektivní cvičební jednotky pro procvičení jednotlivých částí páteře seniorů. 

 

Absolvent programu:

 

• Získá základní informace o páteři z hlediska její funkce a anatomického uspořádání.
• Získá informace o významu a zásadách cvičení páteře u seniorů, osvojí si základní postupy pro potřebnou motivaci seniorů k tomuto cvičení.
• Osvojí si základní cvičební postupy na základě praktické videoukázky cviků na posílení páteřního svalstva a praktického modelového nácviku ve skupinách.
• Seznámí se a porozumí zkušenostem dalších účastníků vzdělávacího programu.
 

 

Program je určen pracovníkům v sociálních službách a pečujícím osobám.

 

č. akreditace: č. 2015/1068-PC/PP

Fotky našich učeben zde.

Kurz lektorují: PhDr. Mgr. Hana Štolbová. Mgr. Jaromír Licek

Patron kurzu: PhDr. Mgr. Hana Štolbová